Pilne!

 

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Gramatyczno - Ortograficznego

18 Maj 2019
645 razy

 

Uczniowie naszej szkoły wśród Laureatów
Ogólnopolskiego Konkursu Gramatyczno-Ortograficznego

18 maja br. w Szkole Podstawowej w Czerniejewie już po raz dziesiąty odbył się Ogólnopolski Konkurs Gramatyczno-Ortograficzny. Patronat honorowy nad konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty, Pani Elżbieta Leszczyńska. W tym roku konkurs kierowany był do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas VII, VIII i III gimnazjum. Uczestniczyli w nim m.in. uczniowie z Cegłowa i Legionowa (wojew. mazowieckie), Łubniawy (wojew. opolskie), Poznania, Wągrowca, Śremu i Popowa Kościelnego. Szkołę Podstawową w Żydowie reprezentowali Zuzanna Michalak i Igor Borowicz, natomiast z naszego gimnazjum udział w konkursie wzięli Piotr Dardas oraz Jakub Stachowiak.

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i niezwykłą znajomością zarówno polskiej gramatyki, jak i ortografii. Troje z nich zdobyło tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Gramatyczno-Ortograficznego.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Igor Borowicz, a Zuzanna Michalak – miejsce II (oboje z klasy VI b). Również w kategorii klas VII, VIII i III GM na podium stanął uczeń naszej szkoły. Jakub Stachowiak zajął III miejsce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za godne jej reprezentowanie, a laureatom konkursu gratulujemy ogromnego sukcesu! Wszystkim uczniom szkoły w Żydowie życzymy natomiast, by dbali oni o piękno i poprawność ojczystego języka i zawsze wypowiadali się potoczyście, dbając o nienaganność swej wypowiedzi.

 

 

Grażyna Kmiecikowska

 

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane