Pilne!

 

Złota Żabka i Złota Żaba gościnnie w ZSP w Żydowie

30 Mar 2015
29490 razy

Po raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie wzięli udział w rywalizacji  o laury ?Złotej Żaby? i ?Złotej Żabki? w dziedzinie języka polskiego i literatury. Pierwszy konkurs przeznaczony dla II i III klas gimnazjum cieszył się w naszej szkole dość dużym powodzeniem, choć uczestnicy zgodnie przyznawali, że łatwo nie było. Wielu z wypiekami na twarzy, kroplami potu na czole i zawziętą miną mierzyło się z bardzo wymagającymi zadaniami. Sprawdzały ona wiedzę polonistyczną, ale bardziej umiejętność logicznego myślenia.  ?Złota  Żabka? natomiast  adresowana była  do uczniów szkoły podstawowej.  Szkolne eliminacje odbyły się 20 listopada 2014 roku i wyłoniły do kolejnego etapu  dwóch najlepszych uczniów.  W gimnazjum to Bartosz Trzybiński z IIIA, a ze szkoły podstawowej Kacper Kuszak z VIb ? chłopakom serdecznie gratulujemy.                                                                                                                                                              

Pierwszego dnia wiosny - przy rzeczywiście wiosennej pogodzie -  odbył się w Swarzędzu II etap konkursu, który zgromadził rzesze uczestników(prawie 400 gimnazjalistów i ok. 100 uczniów podstawówki). Co prawda, naszym uczniom nie udało się zdobyć laurów, ale z pewnością rozwiązywanie zadań konkursowych było dla nich dobrą i pouczającą zabawą.
 
                                                                                              Katarzyna Oblizajek
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane