Pilne!

XI Turniej Piłki Siatkowej SP - Mikołajkowe Zbijanie

04 Gru 2014
1370 razy

Dnia 4 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych w Żydowie  odbył się XI Turniej Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych ?Mikołajkowe Zbijanie?.  Zawody przeprowadzono w formie zabawy, połączonej z rywalizacją sportową w minisiatkówce.

W bieżącym roku o miano najlepszej postanowiło rywalizować na boisku pięć zaprzyjaźnionych drużyn, reprezentujących szkoły podstawowe z Czerniejewa, Witkowa, Gniezna (nr 2 i 3) oraz oczywiście z Żydowa. Zgodnie z regulaminem zawodów, zadaniem opiekuna każdej z drużyn było stworzenie ?MIXU DRUŻYNOWEGO?, wobec czego zespoły składały się z pięciu dziewczynek /grały w pierwszym secie/ oraz  pięciu chłopców /grali w drugim secie/. W przypadku trzeciego seta drużynę tworzyły dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach.

W grupie I zwyciężyli reprezentanci szkoły podstawowej z Czerniejewa, pokonując młodych sportowców z Żydowa oraz gnieźnieńskiej ?dwójki?.  Grupę II wygrała ?trójka? z Gniezna. W meczu o III miejsce spotkali się uczniowie z Witkowa i Żydowa (wynik rywalizacji 2-0 dla gospodarzy, w setach 25-9, 25-18). Z kolei w meczu o I miejsce zwyciężyła ?trójka? z Gniezna,  pokonując zawodników z Czerniejewa (2-1, w setach 18-25, 25-12, 15-4).

Klasyfikacja końcowa  turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce ? SP nr 3 Gniezno,

II miejsce ? SP Czerniejewo,

III miejsce ? SP Żydowo,

IV miejsce ? SP Witkowo,

V miejsce - SP nr 2 Gniezno.

Skład drużyny SP Żydowo: Julia Tritt, Katarzyna Łuczak, Ewelina Nowak, Daria Ślebioda, Kinga Jaskulska, Kinga Armacka, Dawid Tomczyk, Kacper Waszak, Kamil Nowicki, Kevin Nowicki i Mikołaj Adamczyk.

Turniej odbył się dzięki inicjatywie nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół Publicznych  oraz wsparciu finansowemu dyrekcji żydowieckiej placówki - pani Beacie Maciejewskiej, która ufundowała puchary i dyplomy dla drużyn uczestniczących w rozgrywkach.