Pilne!

 

24. Finał WOŚP w Żydowie

11 Sty 2016
9556 razy

 

Co roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porusza serca milionów Polaków i można powiedzieć, że to już niemal polska tradycja, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczno kulturowe. Tym razem 24 Finał WOŚP zagrał z przeznaczeniem na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Finał WOŚP był przeprowadzony przez naszą szkołę z wielkim rozmachem jaki do tej pory nie miał miejsca na terenie Żydowa. Za organizacje oraz koordynacje działań mających na celu zbiórkę pieniędzy odpowiedzialne były panie: Anna Prusak, Magdalena Górniak, Monika Perek, Barbara Skorupska i Stella Stefańska oraz pan Maciej Nowak mocno wspierani przez panią dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie Beatę Maciejewską. Należy też wspomnieć o wielkim zaangażowaniu w akcję 27 wolontariuszy - uczniów naszej szkoły. Profesjonalne nagłośnienie całej imprezie zapewnił pan Mariusz Trawiński wraz z sekcją szkolnego radiowęzła.

Tegoroczny finał WOŚP prowadzony był przez naszą szkołę szeroko zakrojonymi działaniami. Zaczęliśmy swoje ?granie? już przed świętami Bożego Narodzenia szkolnymi aukcjami. Licytacje zakończyły się wielkim powodzeniem szczególnie dzięki hojności naszych uczniów, którzy najpierw ofiarowali przedmioty na licytacje, często o dużej wartości sentymentalnej a później licytowali je niejednokrotnie bardzo zawzięcie. Zaraz po świętach ruszył nasz ?kącik słodkości?, na którym można było kupić wyśmienite wypieki upieczone przez uczniów i ich mamy. Dzięki tym działaniom jeszcze przed wielkim finałem zebraliśmy prawie 2000 zł.

Dzień finału zaczął się już od godziny 7.15 kwestami przed kościołem, dzięki przychylności naszego proboszcza K. Prusa. Uczestniczący w mszach św. mieszkańcy Żydowa i okolic dawali dowody wielkiej hojności. Z godziny na godzinę puszki wolontariuszy stawały się coraz cięższe.

Machina ruszyła pełną parą o godzinie 16.00 w Domu Socjalnym. Finał rozpoczęły występy przedszkolaków z Żydowa, następnie uczniowie ZSP w Żydowie zaprezentowali się w pokazach karate. O godzinie 17.00 odbyła się pierwsza licytacja. W tym miejscu należy uwzględnić, że dzięki hojności naszych sponsorów mieliśmy wiele ciekawych przedmiotów m.in. złote serduszko ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo pana Tadeusza Szymanka, tort w kształcie serca-logo WOŚP, biurko, kosz majsterkowicza, drabina aluminiowa, półko- furtka, pościel, pluszowe maskotki, talony na usługi kosmetyczne, na pizze czy wymianę kół oraz wiele innych rzeczy, za które z całego serca dziękujemy. W przerwach między licytacjami mogliśmy podziwiać również występy taneczne naszych podopiecznych - gimnazjalistek oraz chłopców z UKS ?Hetman? w Żydowie. Bardzo dużo emocji wzbudził realistyczny(świetna charakteryzacja "ofiar wypadku") pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez strażaków z OSP w Żydowie. Czas umilały nam także nasze uczennice prowadząc karaoke do udziału w którym przyłączyli się rodzice uczniów oraz nauczyciele włącznie z panem Burmistrzem. Przez cały dzień równolegle do występów artystycznych działo się bardzo wiele. Dzięki uprzejmości pani pielęgniarki z naszego Ośrodka Zdrowia wszyscy chętni mogli zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru, uzdolnione plastycznie uczennice malowały twarze. Można było zrobić sobie zdjęcie z uroczymi kucykami, przejechać się bryczką. Był również kącik artystyczny, na którym powstawały piękne arcydzieła naszych najmłodszych. Funkcjonowała także cukiernio- kawiarenka, na której można było zakupić wyśmienite domowe wypieki. Musimy dodać, ze podczas trwania finału cała sala dosłownie "pękała w szwach" i część uczestników musiała zadowolić sie miejscami stojącymi. Zabawie towarzyszyły wielkie emocja zwłaszcza podczas licytacji kiedy to niektóre przedmioty wielokrotnie przechodziły z rąk do rąk. Wszystkiemu jednak towarzyszyły radość i uśmiech oraz świadomość, że wydane pieniądze wkrótce zasilą konto fundacji Jurka Owsiaka.

Całość imprezy zakończyło "Światełko do nieba" - kiedy to nasi strażacy odpalili 57 rac, prezentując zapierający dech w piersiach pokaz fajerwerków, a w rekach uczestników finału rozbłysnęły zimne ognie symbolicznie odpalane jeden od drugiego.

Ogółem kwota jaką udało nam się zebrać to 7208,08 zł

Jak już było wspomniano Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadzony przez Zespół Szkół Publicznych na tę skalę odbywał sie w Żydowie po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że dzięki uprzejmości władz lokalnych oraz zaangażowaniu miejscowej społeczność stanie sie on stałym punktem kalendarza imprez odbywających sie w naszej miejscowości a z roku na rok liczba jej uczestników będzie rosła.


Ogromne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, bez których całe przedsięwzięcie nie mogłoby się udać. Byli to m. in.:


? Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie pani Beata Maciejewska
? Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo pan Tadeusz Szymanek
? państwo Barbara i Jan Pieronkiewicz
? FHU Marek Fabiszak
? Sklep wielobranżowy Młodzieniak
? państwo Urszul i Krzysztof Guszczyńscy
? Zakład Karny Gębarzewo
? Salon kosmetyczny KATHARIS
? Restauracja ?Na zakręcie?
? pani Iwona Pieczyńska
? państwo Krystyna i Kazimierz Perek
? Zakład tapicerski Śronkowska Dorota
? Materiały Budowlane Micia Emilia Łyskawa
? Gold- Mar Łukasz Marcinkowski
? SM- Auto Ewa Marciniak
? pani Zofia Maciejewska
? Marcin Guszczyński
? Marcin Górniak
? Galwano Technika Karol Przybylski, Sebastian Grajek


WSPANIAŁE WYPIEKI NA WOŚP dostarczyli:
p.Szykuła, p. Sucholas, p. Kierzek, p. Krause, p. Krawczyk, p. Pieczyńska, p. Bojak, p.Borowiak, p. Basińscy, p. Bartz, p. Kabzińcy, p. Kozłowscy, p. Nowiccy, p. Adamczyk, p. Szelong, p. Przybylska - Grajek, p. Boińscy, p. Ryszczuk, p. Maciejewska, p. Prech, p.Michalczak, p. Gogolik p. Seweryn

 

Wszystkim,

którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji

24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żydowie

składamy serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności

mając nadzieję, że w przyszłym roku

ponownie połączy Nas idea realizacji

tak szczytnego celu.

 

Podziękowania dla Pani D. Koniecznej, K. Przybylskiej-Grajek oraz p. T. Ryszczuka i M. Kamińskiego za ogromne wsparcie w dniu wielkiego finału.

 

 

Monika Perek

 

 Zobacz zdjęcia z 24.Finału WOŚP zorganizowanego przez ZSP w Żydowie!

Wkrótce obszerniejsza relacja.

Kilka zdjęć ze szkolnych aukcji:Oceń ten artykuł
(12 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane