XIX Papieski Turniej Szkół Zaprzyjaźnionych w Piłce Siatkowej

21 Sty 2020
1095 razy

XIX PAPIESKI TURNIEJ SZKÓŁ ZAPRZYJAŹNIONYCH W PIŁCE SIATKOWEJ

Już po raz dziewiętnasty spotkaliśmy się w gronie Szkół Zaprzyjaźnionych, aby rozegrać Turniej Piłki Siatkowej. Tym razem miejscem rozgrywek była hala sportowa Gminy Czerniejewo w tej miejscowości. W dniu 21 stycznia 2020 do zawodów przystąpiło 5 drużyn, co było nowością w tych rozgrywkach. Do grona stałych bywalców tj. SP Kiszkowa, SP Łubowo, SP 10 Gniezno, SP Żydowo dołączyła drużyna SP Czerniejewo. W turnieju zwyciężyły dziewczęta SP Kiszkowo, które wygrały wszystkie mecze w stosunku 2-0. Na drugim miejscu znalazły się zawodniczki SP Czerniejewo, które uległy SP Kiszkowo 0-2, wygrywając pozostałe spotkania 2-0. Na trzecim miejscu podium turniej zakończyły siatkarki SP Żydowo, które wygrały z SP Łubowo i z SP Gniezno 2-0 oraz przegrały z koleżankami z SP Czerniejewo i SP Kiszkowo. Czwarte miejsce zdobyły zawodniczki SP Łubowo po porażkach z SP Kiszkowo, SP Czerniejewo i SP Żydowo, i po zwycięstwie z SP Gniezno 2-0. Zawodniczki z pierwszej stolicy zajęły piąte miejsce przegrywając swoje spotkania.

Następnego dnia do rozgrywek przystąpili chłopcy. W turnieju zabrakło uczniów z SP Kiszkowo. Te zawody zwyciężyła drużyna SP Żydowo, która uzyskała następujące wyniki z SP Gniezno 3-0 (6, 15, 5), z SP Łubowo 3-0 (12, 17, 17), z SP Czerniejewo 2-1 (14, 21, -25). Drugie miejsce zajęli debiutujący w tych rozgrywkach uczniowie SP Czerniejewo, którzy zwyciężyli z SP Łubowo 3-0 (10, 15, 13), z SP 10 Gniezno 3-0 (7, 11, 15) oraz przegrali z SP Żydowo 1-2. Na trzecim miejscu podium znaleźli się uczniowie SP Łubowo, po porażce z SP Czerniejewo 0-3, z SP Żydowo 0-3 oraz po zwycięstwie z SP 10 Gniezno 3-0 (19, 26, 10). Czwarte miejsce przypadło drużynie SP 10 Gniezno.
Podsumowując dwudniowe zawody trzeba przyznać, że mamy do czynienia z siatkarzami znającymi swe rzemiosło – najwyższy poziom zaprezentowały dziewczęta SP Kiszkowo, prowadzone przez pana Mariusza Czosnowskiego oraz chłopcy SP Żydowo. W zawodach uczestniczyło 105 uczniów, którzy przez udział w zawodach doskonalili swe umiejętności gry przed najważniejszymi rozgrywkami tego roku, tj. Mistrzostwami Powiatu Gnieźnieńskiego, które odbędą się na początku marca.

Dzięki Patronatowi Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo panu Tadeuszowi Szymankowi, każdy uczestnik otrzymał medal pamiątkowy, a zespół szkolny został obdarowany pucharem. Dziękujemy za wspieranie naszych inicjatyw i obecność zarówno pana burmistrza, jak i zastępcy burmistrza pani Grażyny Kulpińskiej podczas zawodów. Cieszy również zainteresowanie dyrektorów naszych placówek.

Serdeczne podziękowania składamy pani Monice Pługowskiej – SP Żydowo oraz panu Szymonowi Wolniewiczowi, którzy pełnili funkcje sędziów tych rozgrywek. Do zobaczenia za rok na jubileuszowym Papieskim Turnieju Szkół Zaprzyjaźnionych w piłce siatkowej.