Pilne!

 

XII Rajd Topienie Marzanny

24 Mar 2024
140 razy

 

odz

XII Rajd Topienie Marzanny zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Odział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie przyniósł niezapomniane przeżycia dla wszystkich uczestników. 

Komandorem Rajdu był Tomasz Ryszczuk - wiceprezes zarządu PTTK Gniezno. Wsporganizacją wydarzenia zajęli się również: 

Edward Polański - Kierownik mety
Małgorzata Kaźmierczak - sekretariat
Magdalena Zbiranek - prowadzenie trasy
Krystyna Sarnowska - weryfikacja OTP/ prowadzenie trasy.

Patronat nad tym wydarzeniem objęła pani Beata Maciejewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żydowie, co dodatkowo podkreśliło rangę tej inicjatywy.

Trasa rajdu wiodła przez malownicze lasy Gminy Czerniejewo, zapewniając uczestnikom niepowtarzalne widoki i kontakt z naturą. Szczególnym punktem trasy był przystanek przy miejscu lądowania Papieża Jana Pawła II w roku 1979, gdzie znajduje się tzw. Krzyż Papieski. To symboliczne miejsce dodatkowo wzbogaciło doświadczenie uczestników, przypominając o ważnych wydarzeniach z historii Polski.

Meta rajdu zlokalizowana została na terenie szkoły w Żydowie, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji. Konkurs na najpiękniejszą Marzannę oraz konkursy sportowe stanowiły doskonałą okazję do integracji i zabawy dla wszystkich uczestników. Dodatkowo, pyszny posiłek, serwowany na zakończenie rajdu, nie tylko zaspokoił głód, ale także dostarczył energii na drogę powrotną do Gniezna. Serdecznie podziękowania dla opiekunów grup za poświęcony czas dla swoich podopiecznych i za wspólne kilometry spędzone z nami. Podziękowania dla sponsorów Edwarda Polańskiego oraz Tomasza Ryszczuka za ufundowanie nagród. XII Rajd Topienie Marzanny był nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także doskonałą okazją do poznania piękna okolic Gniezna oraz do wspólnej zabawy i integracji. Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz wsparciu pani Dyrektor Beaty Maciejewskiej, uczestnicy mogli przeżyć niezapomniane chwile i zabrać ze sobą wiele pozytywnych wspomnień.

*Na mecie rajdu wręczone zostały również nagrody za konkurs fotograficzny podczas ostatniego Grzybobrania. 

Tomasz Ryszczuk komandor rajdu

 

tyt2

 

  

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane