Pilne!

XVIII Papieski Turniej Szkół Zaprzyjaźnionych w piłce siatkowej

30 Sty 2019
1182 razy

XVIII Papieski Turniej Szkół Zaprzyjaźnionych w piłce siatkowej klas 7 i 8 SP oraz klasy 3 GM
- Żydowo 30- 31.01.2019r.

Dnia 30 stycznia 2019 r. w Żydowie rozegrany został XVIII Papieski Turniej Szkół Zaprzyjaźnionych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeusza Szymanka w piłce siatkowej w kategorii chłopców. Do rywalizacji przystąpiły drużyny SP 10 Gniezno, SP Łubowo oraz SP Żydowo. Nie dotarł zespół SP Kiszkowo.

W związku z nieobecnością drużyny z Kiszkowa opiekunowie postanowili, że każdy z meczy będzie składał się z 3 setów i gra będzie toczona do 25 punktów. W zależności od wyniku zespół otrzyma 3 punkty za zwycięstwo 3-0, 2 punkty za zwycięstwo 2-1, 1 punkt za porażkę 1-2 i 0 punktów za porażkę 0-3.

W pierwszym meczu spotkały się zespoły z Łubowa oraz gospodarze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SP Żydowo w stosunku 2-1, w setach 25-15,14-25, 25-23. Drugi pojedynek to konfrontacja SP 10 Gniezno i SP Łubowo. Tu lepsi okazali się siatkarze z Łubowa, którzy zwyciężyli 2-1, w setach 21-25, 25-9, 25-22. Ostatnie spotkanie, to pojedynek między zespołami SP 10 Gniezno i SP Żydowo. Po emocjonującym meczu wynik brzmi 3-0 dla chłopców z Żydowa. W setach 25-18, 25-19, 25-23. W ten sposób gracze z Żydowa zostali zwycięzcami zawodów.

Końcowa tabela turnieju:
1.SP Żydowo 5 - 5-1
2.SP Łubowo 3 - 3-3
3.SP 10 Gniezno 1 - 1-5.

Drużynę SP Żydowo reprezentowali: Jakub Telega, Patryk Solarek, Marcel Nowicki, Kacper Wachowiak, Michał Kaniewski, Nikodem Krych, Piotr Dardas, Michał Prech, Szymon Ogrodny, Mateusz Prech, Mateusz Papierski .

Dzień po zmaganiach chłopców do walki przystąpiły drużyny dziewcząt. W związku z nieobecnością SP Kiszkowo oraz SP 10 Gniezno, turniej został rozegrany z udziałem dwóch ekip SP Łubowo oraz reprezentacji SP Żydowo. Uzyskano następujące rezultaty: SP Łubowo 1 - SP Łubowo 2 - 3-0, w setach 25-19, 25-17, 15-7. SP Łubowo 1- SP Żydowo 3-0, w setach 25-15, 25-15, 25-15. SP Łubowo 2 - SP Żydowo 0-3, w setach
16-25, 17-25, 5-25.

1.SP Łubowo 1 6 - 6-0
2.SP Żydowo 3 - 3-3
3.SP Łubowo 2 0 - 0-6.

Drużynę SP Żydowo reprezentowały:  Weronika Erber, Izabela Górniak, Aleksandra Fabiszak, Samanta Nowicka, Kornelia Basińska, Jagoda Borowiak, Julia Gacka, Magdalena Kilichowska, Magdalena Draheim, Martyna Ciesielska.

Serdeczne wyrazy podziękowania kierujemy dla władz samorządowych Miasta i Gminy Czerniejewo, w szczególności dla pana burmistrza Tadeusza Szymanka za ufundowanie pucharów dla drużyn i pamiątkowych medali oraz słodyczy dla każdego zawodnika. W imieniu burmistrza wręczenia nagród dokonał pan Sławomir Helak, któremu również dziękujemy za wsparcie w naszych poczynaniach.