Pilne!

 

Za Zasługi dla Województwa

09 Gru 2009
4716 razy
?Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego?
 
 

    Zespół Szkół Publicznych w Żydowie (Szkoła Podstawowa im. Onufrego Kopczyńskiego oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II) stanowi jedyną placówkę oświatową w powiecie gnieźnieńskim, która otrzymała prestiżową ?Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego?. Uroczyste wręczenie wyróżnienia miało miejsce dnia 2 czerwca 2009 roku podczas I Archidiecezjalnego Zjazdu Szkół im. Jana Pawła II w Żydowie.
    Otrzymanie ?Odznaki?? jest w pełni uzasadnione, gdyż szkoła z Żydowa w okresie swego istnienia trwale wpisała się w historię wsi i regionu, wpływając na rozwój intelektualny oraz postawy swoich wychowanków, jak również aktywizując społeczność lokalną.
    Placówka od wielu lat włącza się w organizację imprez środowiskowych. Jej działalność dydaktyczna przejawia się również w organizowaniu wycieczek, imprez sportowych, olimpiad i konkursów, współpracy ze szkołami z innych miast i gmin, działalności charytatywnej, trosce o ekologię, funkcjonowaniu różnych klubów i kół zainteresowań.
    W ogólnym dorobku szkoły najważniejsze są jednak sukcesy uczniów, którzy godnie ją reprezentują poprzez udział w zawodach sportowych, konkursach i przeglądach, często na szczeblu wojewódzkim. Poza osiągnięciami oraz sukcesami uczniów na uwagę zasługuje działalność pedagogów, którzy pracują z ogromnym zaangażowaniem. Placówka daje swoim wychowankom możliwość czynnego udziału w jej życiu oraz dobre wykształcenie.
   ZSP nieustannie się rozwija, czego wyrazem są m.in. powołanie Społecznego Ośrodka Pomocy Uczniom w Nauce ?KOALA?, Stowarzyszenia ?PELIKAN?, Szkolnego Koła ?CARITAS? oraz Szkolnych Klubów: Ekologicznego i Europejskiego, uruchomienie drugiej pracowni komputerowej oraz językowej, powstanie Centrum Informatycznego w bibliotece czy urządzenie sali audiowizualnej. Ukoronowaniem działań placówki było nadanie Gimnazjum imienia oraz zorganizowanie I Archidiecezjalnego Zjazdu Szkół im. Jana Pawła II.
    Akt nadania ?Odznaki?? podkreślił zasługi żydowieckiej szkoły w całokształcie pracy dydaktycznej, wychowawczej i ideowej gminy Czerniejewo, powiatu gnieźnieńskiego, a tym samym województwa wielkopolskiego.

(Napisał o nas również portal Informacje Lokalne na: http://www.informacjelokalne.pl w artykule K. Soberskiego ?Szkoła na medal! Jedyna w powiecie gnieźnieńskim? )
 
Małgorzata Zachmyc
 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane