Pilne!

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 Lis 2015
2126 razy

Dzień 20 listopada obchodzony jest w Polsce od 2014r. jako Dzień Praw Dziecka. W związku z tym Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił się z prośbą do dyrektorów oraz nauczycieli polskich szkół o zorganizowanie tego dnia ciekawych zajęć dla dzieci, które pozwoliłyby im zabrać głos w ważnych dla nich kwestiach i dowiedzieć się, czym i jakie są prawa dziecka oraz jak powinny być przestrzegane. Nasza szkoła odpowiedziała na pismo Rzecznika realizując dnia 20 listopada cykl zajęć warsztatowych pod nazwą ?Dzieci dzieciom?, podczas których starsi uczniowie (Wolontariusze III klas gimnazjum) przeprowadzali z młodszymi uczniami pogadanki tematycznie związane z prawami przynależnymi dzieciom, następnie aktywizowali swoich młodszych kolegów i koleżanki do wykonania wspólnej pracy plastycznej p.t. ?Jakiego świata chcemy? na tkaninie dużego formatu. Taka forma zajęć uświadomiła dzieciom, że i ?duzi i mali? mogą ze sobą rozmawiać na tak ważne tematy, jak np. prawa dziecka, że mogą dzielić się wzajemnie swoimi doświadczeniami i czerpać z takich spotkań obopólną satysfakcję i radość. Na pamiątkę obchodów tego dnia powstało mnóstwo zdjęć ze wspólnie przeżytych spotkań, które przyczyniły się do jeszcze lepszej integracji uczniów naszej szkoły. Na prośbę Rzecznika Praw Dziecka wysłaliśmy do jego biura obszerną dokumentację ilustrującą pomysły, które zrealizowaliśmy tego dnia w naszej szkole.

Barbara Skorupska

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane