Pilne!

 

Światowy Dzień Zdrowia

07 Kwi 2017
2654 razy

 

Dzień 7 kwietnia został ustanowiony Światowym Dniem Zdrowia już w roku 1948 przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). W tym roku obchodziliśmy zatem 69 rocznicę tego wydarzenia i w związku z nim zorganizowaliśmy w naszej szkole event, którego celem było przypomnienie uczniom, jak ważną rolę w życiu odgrywa nasze zdrowie i jak należy o nie dbać. W związku z powyższym, przygotowano dla uczniów mnóstwo atrakcji, których tematem przewodnim było oczywiście zdrowie w różnych jego aspektach. Na początku naszego szkolnego eventu odbyła się prezentacja udzielania pierwszej pomocy, którą przeprowadzili zaproszeni strażacy z OSP w Żydowie. Następnie, uczniowie mogli skorzystać z oferty zdrowotnej przy stoisku, które przygotowała dla nich nasza pani pielęgniarka - Katarzyna Boruc, wykonując wraz z wolontariuszami m.in. pomiary wzrostu, wagi, ciśnienia oraz wskaźnika BMI. Przy okazji, uczniowie mogli dowiedzieć się, jak dbać o swoje zdrowie, otrzymując materiały na temat zdrowego żywienia oraz zaproszenia do skorzystania z porady dietetyków w Natur House w Gnieźnie. Zaprosiliśmy do szkoły również przedstawiciela Klubu „Królewskie Morsy Gniezno”, który zachęcał do uprawiania coraz bardziej popularnego wśród młodych osób „morsowania”, przekonując, że nie jest to wcale tak ekstremalny sport, jak mogłoby się wydawać. W trakcie imprezy, uczniowie mogli przez cały czas korzystać z oferty stoiska gastronomicznego, które promowało zdrową żywność, częstując - przygotowanymi wcześniej przez niektóre klasy – smacznymi kanapkami, sałatkami, surówkami oraz świeżo wyciskanymi owocowymi sokami. Nasz szkolny event objął również quiz na temat zdrowia, do którego zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich klas z podziałem na następujące grupy wiekowe: I – III SP, IV – VI SP oraz I – III Gimnazjum. Uczniowie świetnie poradzili sobie z nie zawsze prostymi pytaniami dotyczącymi zdrowia i na zakończenie quizu każdy z nich otrzymał pisemne podziękowanie wraz z upominkiem (jabłko z dołączoną sentencją o zdrowiu). Obchody Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole zakończył wspólnie wykonany przez uczniów taniec (zumba), promujący ideę „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dzień 7 kwietnia będziemy obchodzić równie inspirująco i radośnie jak w obecnym, tym bardziej, że przypadać będzie wówczas okrągła 70 rocznica ustanowienia przez WHO Światowego Dnia Zdrowia. Przy okazji, chcemy też bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim Wychowawcom oraz innym Pracownikom naszej szkoły, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie opisanego wyżej eventu, promującego ideę zdrowego stylu życia.


Opiekunowie szkolnego wolontariatu oraz świetlicy
Barbara Skorupska, Magdalena Górniak, Monika Perek, Anna Prusak.

 

Zobacz zdjęcia z wydarzenia!

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane