Pilne!

 

Zielona szkoła w Folwarku konnym w Hermanowie.

25 Maj 2022
31 razy

 

W dniach 24. 05.- 25.05. 2022 r. uczniowie klas 2 naszej szkoły wyjechali na zieloną szkołę do Folwarku konnego w Hermanowie.

Dwudniowy program zielonej szkoły był bardzo bogaty i wymagał od uczniów dużej aktywności ruchowej. Większość zajęć odbywała się na łonie natury. Uczniowie obcowali z przyrodą, zwierzętami, a przede wszystkim mieli okazję spotkać ciekawych ludzi – przyrodników, miłośników ekologii i zagorzałych sympatyków zwierząt.

Pierwszego dnia tuż po przyjeździe zapoznaliśmy się z terenem, zwiedziliśmy mini zoo i bawiliśmy się na ogromnym placu zabaw. Potem wspólnie uczestniczyliśmy w podchodach prowadzonych przez animatorkę w pobliskim lesie. Następnie udaliśmy się na zajęcia z garncarstwa, podczas których mieliśmy okazję nauczyć się podstawowych metod lepienia z gliny, a następnie każdy uczestnik mógł ulepić dowolne miseczki, figurki it. Po warsztatach i zajęciach ruchowych był też czas na relaks. Uczniowie w kulturalny i bezpieczny sposób bawili się na dyskotece, korzystali 
z krytego basenu.

Drugiego dnia z uwagi na bardzo ciekawy teren i interesujące zajęcia niektórzy nie mogli się doczekać i byli gotowi do pracy już baaaardzo wcześnie rano. Dzień rozpoczęliśmy od porannej gimnastyki prowadzonej przez Pana Krzysztofa. Po śniadaniu dzieci zwiedzały stajnie, odbyła się również pogadanka na temat koni i oczywiście długo wyczekiwane przejażdżki wierzchem. Po wizycie w stajni przyszedł czas na warsztaty ekologiczne, podczas których uczniowie dowiedzieli się jak pomagać zwierzętom, szanować przyrodę i dbać o jej piękno. Uczestnicy zostali uświadomieni również jak dbać o czyste powietrze, jak zmniejszać ilość produkowanych przez ludzi śmieci, jak dbać o wodę jak czerpać radość z piękna otaczających nas krajobrazów.

Ogrom wszelkich pozytywnych wrażeń na „Zielonej Szkole” pozostanie na długo w pamięci uczniów.

Opiekunowie: K. Budzyński, M. Górniak, M. Perek

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane