Pilne!

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 Lis 2019
446 razy

 

20 listopada minęło 30 lat od przyjęcia przez ONZ Konwencji o Prawach Dziecka, która pozwala skuteczniej chronić prawa dzieci do ukończenia 18. roku życia. Jest to dokument obowiązujący we wszystkich państwach świata z wyjątkiem USA. Dla Polaków rocznica przyjęcia konwencji jest wyjątkowo ważna, ponieważ jej pierwotny projekt powstał w naszym kraju.

Z tej okazji po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Rocznica uchwalenia Konwencji była doskonałą okazją do uporządkowania i popularyzowania wiedzy o tym, ze każdemu dziecku, niezależnie od tego, kim jest, gdzie mieszka, jakim mówi językiem, jaką wyznaje religię, czy jest w pełni sprawny, należą się zapisane w konwencji prawa. Wszystkie dzieci są równe wobec niego i nikt nie może być dyskryminowany.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły wysłuchali przez radiowęzeł audycję przygotowaną przez uczniów kl. 5c, w której przypomniano najważniejsze prawa cywilne, socjalne, kulturalne i polityczne dzieci.

Po niej dwadzieścioro czworo uczniów wzięło udział w I Szkolnym Konkursie Wiedzy nt. Praw Dziecka. Po ocenie prac konkursowych wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Oto oni:


Klasy 4-6
I miejsce: Marcelina Sołtysik (5c) i Julita Tyszkiewicz (5b)
II miejsce: Izabela Baranowska (4a)
III miejsce: Ewa Hawłasewicz (5b)

Klasy 7-8
I miejsce: Debora Janaszak (7b)
II miejsce: Julia Rachwalik (8b)
III miejsce: Karolina Biskup (7a)

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!


Grażyna Kmiecikowska, Krzysztof Budzyński
– opiekunowie SU

 

Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane