Pilne!

 

Świąteczne paczki

07 Gru 2019
276 razy

 


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żydowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Rodacy Bohaterom”, wspierając Polaków mieszkających na Kresach. Akcja organizowana była dla polskich kombatantów, pedagogów, działaczy społecznych, seniorów i rodzin. Była ona formą podziękowania Kresowiakom za ich patriotyzm, dbanie o polskie miejsca pamięci oraz polską kulturę i edukację.

Akcja – przeprowadzona w dniach 30.11-07.12 przez Szkolną Kasę Oszczędności, Wolontariat Szkolny i Samorząd Uczniowski – spotkała się z dużym odzewem wśród naszych uczniów. Dzieci chętnie przynosiły słodycze, produkty spożywcze o długim terminie ważności oraz środki czystości. Zebrane produkty trafiły do Gniezna, skąd przewiezione zostały do Polaków na Litwie (Wilno, Święciany, Podbrodzie) i Łotwie (Ryga, Krasław, Dyneburg, Jełgawa).

Tę piękną akcję poszerzyliśmy o zbiórkę żywności dla kilku potrzebujących rodzin z naszej lokalnej społeczności, za którą obdarowani okazali niezwykłą wdzięczność. W szkole rozprowadzano również sianko na stół Bożonarodzeniowy, a dochód z jego sprzedaży przekazano na rzecz misji w Angoli.

Wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel organizatorów akcji, serdecznie dziękujemy.

Katarzyna Bielecka (opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności), Magdalena Górniak, Monika Perek i Barbara Skorupska-Nowak (opiekunowie Wolontariatu Szkolnego) oraz Krzysztof Budzyński i Grażyna Kmiecikowska (opiekunowie Samorządu Uczniowskiego)


Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane