Pilne!

 

XX edycja akcji Góra Grosza

10 Sty 2020
435 razy

 

Już po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Żydowie dołączyli do Ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, której organizatorem jest fundacja Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, na przykład przez tworzenie programów pozwalających dzieciom wrócić do domu bądź kreowanie miejsc, które będą – w miarę możliwości – zbliżone do domu rodzinnego. Pośrednim, lecz niezwykle ważnym celem akcji, jest działanie pedagogiczne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Organizowana przez Samorząd Uczniowski akcja trwała od 25 listopada do 10 stycznia. Wzięły w niej udział niemal wszystkie klasy żydowieckiej szkoły. Po przeliczeniu góry usypanej z drobnych monet okazało się, że w tegorocznej akcji Szkoła Podstawowa w Żydowie zebrała niemal 1265 złotych. Pieniądze, spakowane do dwunastu kartonów, ważyły niemal 105 kilogramów.

Wszystkim zaangażowanym w tę akcję Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje, mając nadzieję, że udział w niej uświadomił uczniom, że czasem niepozorne gesty wystarczą, by zmienić czyjeś życie na lepsze.

Grażyna Kmiecikowska, Krzysztof Budzyński – opiekunowie SU

  

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane